DLACZEGO KAMELEON ZMIENIA KOLOR? ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

Wielkie emocje towarzyszyły nietypowej lekcji przyrody, która odbyła się w środę 26 marca w naszej szkole. Przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczyli w pokazie, podczas którego oglądali i dotykali żywych okazów  pytonów.  Pan Przemysław Ludwin wprowadził dzieci i uczniów w tajniki budowy i funkcji życiowych tych fascynujących stworzeń. Podczas tych niecodziennych zajęć uczestnicy mogli oglądać przedstawicieli gadów. Zaznajomili się z ciekawymi faktami z życia tych zwierząt: poznawali ich system obrony, odkrywali sposoby kamuflażu, zaznajamiali się z metodami polowania na ofiarę, poznali ich codzienne zwyczaje, zaglądnęli ukradkiem w ich menu (niecodzienne). Lekcja zaciekawiła ich maksymalnie, żywo reagowali na zwierzęta, pytania sypały się co chwilę.