KRWIODAWSTWO 2014

W niedzielę 23 marca naszym Zespole odbyła się kolejna edycja akcji krwiodawstwa "Krew darem życia". Akcja ta odbywała się pod patronatem Wójta Gminy Lisia Góra Stanisława Wolaka. Współorganizatorem akcji było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddział Terenowy ul. Szpitalna w Tarnowie.

Niedzielna akcja krwiodawstwa była także okazją do przekazania przyznanego naszej Pani Dyrektor Bożenie Świątek  podziękowania i medalu z okazji 55- lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

W akcji oddawania krwi udział wzięło 51 osób w tym krew oddało 35, natomiast 16 osób
z uwagi na przeciwwskazania lekarskie nie zostało zakwalifikowanych do poboru. Oddającymi krew byli mieszkańcy i druhowie strażacy z Nowej Jastrząbki, a także mieszkańcy innych miejscowości z terenu gminy oraz strażacy z Jednostek OSP Radgoszcz, Olesno i Smęgorzów.

Akcja przebiegała sprawnie organizacyjnie, jej efekt końcowy jest satysfakcjonujący tak dla organizatorów, jak i wszystkich tych, którzy postanowili w niej uczestniczyć. A byli to:

1.       Kwiatkowski Kamil

33.   Milas Beata

34.   Błocho Bernard

35.   Korczak Mariusz

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej wielkiej akcji społecznej, za zrozumienie jej idei, za wspaniały gest, który może uratować życie innym.