DZIEŃ SPÓDNICY W NASZEJ SZKOLE

Dnia 30 października odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Spódnicy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Dziewczynki ubrały tego dnia ulubione spódniczki, a chłopcy … świętowali razem z nami ubierając muszki.

Dzień spódnicy, choć to „święto z przymrużeniem oka”, obchodzone jest na całym świecie. Powód? Coraz mniej kobiet nosi spódnice. Jak pokazują badania, aż 14% nie ma zamiaru nigdy jej założyć, a 40% tylko latem pozwala sobie na odsłonięcie nóg. Powód jest prosty - wygoda. Spodnie pozwalają czuć się swobodnie, nie musimy się martwić oczkiem w rajstopach, łatwo nimi zatuszować mankamenty figury.

Dlatego obok dnia bez telefonu, dnia uśmiechu czy dnia bez samochodu pojawił się Dzień Spódnicy. Przypada raz w roku, 30 października. Uczennice naszej szkoły chętnie przyłączyły się do tej akcji i tego dnia korytarze naszej szkoły przypominały niemal wybiegi modowe.