AKCJA KRWIODAWSTWA 2018

„Oddać własną krew - dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia …Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata”

Jan Paweł II

Dnia 18 marca 2018 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce odbyła się Akcja Krwiodawstwa. Była to już 10 zbiórka krwi w naszej szkole, która odbywa się systematycznie od 2009 roku. Głównym celem akcji była pomoc nie tylko ofiarom nieszczęśliwych wypadków, ale również wszystkim potrzebującym, mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego daru serca.

Przy realizacji zadania Dyrektora Szkoły, panią Bożenę Świątek, wspierali: Wójt Gminy Lisia Góra pan Arkadiusz Mikuła, Wiceprezes PCK w Tarnowie pan Jerzy Kornaus, Rada Rodziców, Sołtys Wsi pani Monika Tomala, Księża parafii Nowa Jastrząbka, Cukiernia „Fantazja-Mikado” w Tarnowie oraz pracownicy
i uczniowie Szkoły.

Chętnych do oddania krwi było 48 osób. Jak zawsze swą gotowość zgłosiły Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Jastrząbki i okolic. Wspaniałe świadectwo dawali rodzice, którzy przyszli do szkoły razem ze swoimi dziećmi. Miło było również zobaczyć absolwentów naszej szkoły. Na szczególne uznanie zasługują dawcy, którzy już mogą pochwalić się dziesiątkami litrów oddanej krwi oraz Ci, którzy przyszli ją oddać po raz pierwszy.

Ogromne podziękowania za ten sukces należą się wszystkim mieszkańcom
i organizatorom, którzy od początku są niestrudzonymi propagatorami. Dzięki takiej dojrzałej postawie , jaką prezentują mieszkańcy, możemy ratować zdrowie i życie innych ludzi.

Dziękując zapraszamy do dalszej owocnej współpracy.

Barbara Sas