TEATR W SZKOLE

12 marca gościliśmy w naszej szkole Teatr lalek z Krakowa, który zaprezentował dla nas spektakl pt.  „Przydrożna kapliczka”, zrealizowany na podstawie utworu „Gość oczekiwany ” Zofii Kossak – Szczuckiej.

Uczniowie z uwagą i skupieniem śledzili losy bohaterów. Przedstawienie zawierało wiele pouczających treści, było lekcją pokory i miłosierdzia. Opowiadało o świecie, w którym wartości materialne zderzają się z wartościami duchowymi.

To piękna lekcja o miłosierdziu, ukazująca w przystępny sposób, co jest w życiu najważniejsze. Nie dobra materialne i bogactwo, a szacunek dla drugiego człowieka.

Stało się ono okazją do przypomnienia nam o tym, że w życiu najważniejsza jest miłość do drugiego człowieka, bo jak mówił św. Jan Paweł II  Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

A.Olek